بخش آموزش بیماران

زمانیکه میخواهیم اتومبیلی را خریداری نمائیم، وقت زیادی را صرف گشتن به دنبال اتومبیلی که مطابق میل و خواستمان است میکنیم و بعد از آن به دنبالِ بهترین تولید کننده و فروشنده میگردیم. ممکن است بخواهیم یک مدل پیشرفته، اسپورت و یا خانوادگی داشته باشیم، اما در هر حال همیشه به دنبالِ اتومبیلی قابل اطمینان با خدمات پس از فروشِ خوب خواهیم بود. همین رویکرد برای زمانیکه میخواهیم هر کار با اهمیتِ دیگری را انجام بدهیم نیز صدق میکند. آیا زمانیکه میخواهیم یک جراح یا درمانگر را انتخاب کنیم همین رویکرد را به کار خواهیم بست؟ این روزها افراد بیشتری به این طریق عمل میکنند. بیماران به این نکته واقفند که وقتی پایِ اطلاعاتی که نیاز دارند و تصمیماتِ درستی که بر اساسِ آن اطلاعات باید بگیرند به میان میاید، مسئولیت بر دوشِ خودشان خواهد بود. بعضی از افراد برای آنکه بدانند بهترین تصمیم کدام است، به پزشکان و درمانگرانِ خود اعتماد میکنند. اما مساله اینجاست که بدن و سلامتیِ آن متعلق به خود شماست. مسائل همیشه آنقدر صریح و روشن نیستند که یک فرد حرفه ای و متخصص از دیدگاهی بی طرفانه بتواند به جایِ شما تصمیم بگیرد. جراحان میتوانند اطلاعات و آمارهایِ فنی و تخصصی لازم را در اختیار شما بگذارند ولی در نهایت این شمائید که میتوانید در موردِ آنچه که واقعاً میخواهید قضاوت کنید. انتظارات میتوانند پی آمد هایی به دنبال داشته باشند و در بعضی مواقع، بیماران انتظار نتایجی همانندِ روزِ اول را دارند. هرچند اگر واقع بینانه بنگریم، تمامِ آن چیزی که میتوان انتظار داشت این است که “بهتر از قبل شود”. نتایج فنی، آنگونه که پزشکِ شما به آن نگاه میکند (برای مثال، اینکه شانه شما چگونه حرکت میکند و تا چه حد نیرومند است) با بهبودِ شما در عمل آنگونه که شما به آن نگاه میکنید لزوماً مرتبط نیست. نتیجه این خواهد شد که جراح راضی و خشنود و بیمار ناراضی و ناخرسند خواهند بود. مهم است که جراحِ شما دقیقاً بداند شما چه انتظاری از درمانتان دارید و از آن طرف شما هم دقیقاً بدانید که آنها به چه چیزی دست خواهند یافت. همه ی پزشکان در بیانِ این مسائل به طور صریح توانایی ندارند و شما باید آنقدر سماجت به خرج دهید تا همه چیز روشن و شفاف شود.

 
 
 

بخش آموزش پزشکان

هدف از اين بخش آشنايي همكاران ارتوپدي ، رزيدنت ها، اينترن ها و دانشجويان پزشكي با مشكلات شانه و زانو مي باشد. مطالب ، عكس ها و ويدئو هاي اين بخش مخصوص پزشكان بوده و براي سایر افراد مناسب نمي باشد.

تجربیات بیماران

واقعيت اين است كه وقتي ما يك بيماري و يا يك مشكلي داريم خيلي علاقه منديم كه ميان دوستان ، آشنايان و همكاران جستجو كنيم و ببينيم كه:

آيا كسي با همچين بيماري مشابهي قبلا سر و كار داشته يا خير؟

چه درماني برايش انجام گرفته و درمان چگونه بوده است؟

برنامه بعد از عملش به چه صورت بوده است؟

و بعد خودمان را براي درماني كه پيش رو داريم آماده كنيم. براي همين برآن شديم تا در اين بخش، قسمتي از تجربيات خوب و بد بيماراني را كه با بيماري هاي مختلف تحت درمان قرار گرفته بودند در اين بخش قرار دهيم تا دوستان با تجربيات ديگر بيماران آشنا شوند. اميدواريم كه اين تجربيات بتواند راه روشني در مقابل تصميم گيري بيماران در پيش روي آنها قرار دهد.


آقاي محمد. ب از عراق

1

خانم م.م.ا از عراق

8

خانم ناهيد ع. ا از عراق

14

آقاي محسن ع.ز از عراق

آخرین ویدیوها

دسته بندی ویدیوها

  • دسته بندی یک
  • دسته بندی دو
  • دسته بندی سه
  • دسته بندی چهار
  • دسته بندی پنج
  • دسته بندی شش
  • دسته بندی هفت
  • دسته بندی هشت
  • دسته بندی نه
  • دسته بندی ده

ارتباط با مطب

 

02188710300

 

02188710371

 

مشاوره رایگان در تلگرام

 

ویزیت آنلاین

ارتباط با مطب