التهاب تاندون روتاتور کاف

یکی از مشکلات فیزیکی شایع درد شانه است. شانه شما از چندین مفصل متصل به تاندون و ماهیچه هایی تشکیل شده است که به بازوی شما اجازه می دهند دامنه حرکت وسیعی داشته باشد.بدلیل تفاوتهای ساختاری شانه، این مسئله برای بسیاری از مشکلات مختلف مضر است. کاف رباط ماهیچه گردنده منبع همیشگی درد در شانه است.

آناتومی :

شانه شما متشکل از سه استخوان است: استخوان فوقانی بازو(هومروس)، پهنای شانه(اسکاپولا)، و استخوان ترقوه (کلاویکل). بازوی شما بوسیله روتاتور کاف در محفظه شانه نگهداری می شود.این ماهیچه ها و تاندونها پوششی در اطراف سر استخوان فوقانی بازو تشکیل داده و به اسکاپولا متصل می شوند. یک محفظه لغزنده بنام بورسا میان روتاتور کاف و استخوان بالای شانه (آکرومیون) وجود دارد.بورسا به تاندونهای روتاتور کاف اجازه می دهد که وقتی شما بازوی خود را حرکت می دهید آزادانه حرکت کند.

شرح :

روتاتور کاف منبع رایج درد در شانه است.درد میتواند ناشی از موارد زیر باشد :
التهاب تاندون : تاندونهای روتاتور کاف میتوانند آسیب ببینند.
التهاب بورسا : بورسا می تواند ملتهب شده و با تجمع مایع ناشی از درد متورم شود.
صدمه دیدن : وقتی شما بازو یا شانه خود را بالا می برید،فضای میان آکرومیون و روتاتور کاف باریک می شود. آکرومیون می تواند برخلاف تاندون و بورسا حرکت کرده یا به آن برخورد کند و سبب تحریک و درد شود.

علت :

درد کاف مایچه گردنده در ورزشکاران جوان و افراد میانسال رایج است.ورزشکاران جوانی که بازوهای خود را برای شنا ، بیس بال و تنیس بالای سر می برند بویژه آسیب پذیرند. آنهاییکه وزنه برداری مکرر یا فعالیتهایی که در ان بازو بالای سر می رود مانند نصب کاغذ، ساختمان سازی یا نقاشی انجام میدهند نیز حساس هستند. همچنین ممکن است درد درنتیجه آسیب کوچک پیشرفت کند. اغلب بدون هیچ دلیل واضح ایجاد می شود.

ارتباط با مطب

 

02188710300

 

02188710371

 

مشاوره رایگان در تلگرام

 

ویزیت آنلاین

ارتباط با مطب