تجربیات بیماران

 

مورد1

خانم م.م.ا از عراق

من در سال 2005 پاي راستم توسط دكتر اصلاني  تحت عمل جراحي تعويض كامل مفصل زانو قرار گرفت كه بسيار عالي بود. سال بعد براي پاي چپم صرفا جهت هزينه كمتر به كشور همسايه مراجعه كرده و تحت عمل جراحي تعويض مفصل زانو قرار گرفتم كه اصلا راحت نبودم،تمام زانوهايم لق بود و مجددا بعد يكسال نزد دكتراصلاني آمدم كه ايشان بعد از معاينه زانويم پيشنهاد دادند  كه حتما بايد آب زانويم را خارج كرده و براي آزمايش بفرستند.درصورت وجود عفونت در دو مرحله و در صورت عدم عفونت در يك مرحله بايد تحت عمل جراحي قرار بگيرم.خوشبختانه عفونتي در مفصل زانوي  من وجود نداشت و در يك مرحله دكتر اصلاني عمل جراحي مجدد تعويض مفصل زانو را  براي من انجام دادند.ولي ايشان گفتند كه مجبور است از پروتزهاي مخصوص استفاده كند كه متاسفانه قيمت اين پروتزها دو برابر قيمت پروتزهاي معمولي بود به هر حال در حال حاضر پايم بسيار خوب است.

 

 

مورد 2

آقاي ك. س از عراق

من يك معلم شاغل هستم و چهل سال دارم.من در طرف راست شانه خود دردي داشتم كه براي آن درد MRI گرفتم و در MRI به من گفتند كه پارگي تاندون روتاتوركاف دارم.براي اين كار به كشور همسايه شمالي رفتم،و در آنجا به من گفتند مي توانند عمل آرتروسكوپي را براي من انجام دهند،هزينه اي كه براي بنده گفتند نزديك به 16/000 دلار بود،بعد از آن توسط يكي از مترجم ها به تهران و نزد دكتر اصلاني رفتم. ايشان شانه مرا معاينه و توضيح دادند كه بايد شانه ام را عمل كنم و اگر عمل نكنم ممكن است پارگي شانه من ييشتر شود و بعد از تخريب كامل ممكن است مفصل مصنوعي بذارم كه هزينه هاي خيلي بالايي دارد. من اين عمل را توانستم در ايران با همان وسايل آمريكايي با كمتر از يك دوم هزينه نسبت به همسايه شمالي انجام دهم. در حال حاضر شانه ام خيلي خوب است و بعد از يكسال مجدد به دكتر اصلاني مراجعه و ايشان گفتند شانه ام خيلي خوب است و اكنون دارم زندگي ام را مي كنم.

 

 

 

مورد3

آقاي واثق. خ از عراق

من يكسال قبل در فوتبال زانويم دچار پيچ خوردگي شد كه بلافاصله ورم كرد و درد خيلي زياد داشت وصدايي را در داخل زانويم شنيدم. سپس توسط مربي ام يخ روي آن گذاشتم ولي بعد از تلاش هاي مداوم نتوانستم دوباره به بازي ادامه دهم. به بيمارستان مراجعه و MRI انجام دادند و گفتند كه ليگامان پايم پاره است.توسط يكي از مترجم هايي كه در ايران بودند با پزشكان متعدد تماس گرفتم و آنها گفتند كه بايد هر چه زودتر عمل كنم،همراه يكي از مترجم هاي نزد دكتر اصلاني رفتم كه قبلا يكي از دوستان من پيش ايشان عمل كرده بود،دكتر اصلاني گفتند كه در حال حاضر اصلا زمان مناسبي براي عمل بنده نيست و به من پيشنهاد دادند كه فيزيوتراپي كنم  و در استخر بروم و هر روز زانويم را خم و راست كنم تا زانوي من كاملا آرام شود و دردش كمتر شود،و با عصا راه بروم و از يك زانو بند استفاده كنم و نيز پيشنهاد دادند كه بعد از يك ماه تاشش هفته ديگر،وقتي كه درد زانو كاملا خوب شد و ورم آن كمتر شدبراي جراحي اقدام كنم اما من چون عجله داشتم از ايشان خواستم كه هر چه زودتر عمل جراحي بنده را انجام دهد ولي دكتر اصلاني گفتند كه با توجه به تورم زانو و اينكه زانويم هنوز آرام نشده است اگر بخواهم عمل جراحي كنم ممكن است كه زانوي من خشك شود و حركت بعد از عمل جراحي براي من دچار اشكال شود و بنابراين به من پيشنهاد كردند كه اين زمان را صبر كنم و بنده هم اينكار را كردم و بعد از شش هفته كه زانويم آرام بود نزد دكتر اصلاني رفته  و آرتروسكوپيك انجام داده و رباط را بازسازي كردند و اكنون خيلي از زانويم راضي هستم  و بعد از يكسال به به فوتبال برگشته ام و فوتبال بازي ميكنم و در حال حاضر نيز مشكلي در زانويم ندارم.

 

 

 

مورد4

آقاي محمد. ب از عراق

من يك دانشجوي 19 ساله هستم كه در عراق زندگي مي كنم. در دانشگاه هنگام دويدن در يك لحظه  زانويم پيچ خورد و درد شديدي در زانويم احساس كردم و سپس زانويم متورم شد و سپس به پزشك مراجعه و آنها گفتند كه بايد روي زانويم يخ بگذارم و از زانو بند استفاده كنم و سپس MRI گرفتم. MRI پارگي منيسك را نشان داد ولي من كم كم شروع به فيزيوتراپي كردم اما چند درجه آخر زانويم اصلا صاف نمي شد. مجدداً MRI گرفتم و گفتند كه پارگي منيسك دارم اما راجع به رباطم مشكوك بودند.براي همينكار به تهران و نزد دكتر اصلاني جهت آرتروسكوپيك ،ترميم منيسم زانو و احتملا پارگي رفتم.ايشان بعد از معاينه گفتند كه با توجه به درد و ورمي كه زانويم دارد و صاف نشدن كامل زانويم،نميتوان راجع به رباطم قضاوتي كرد اما MRI پارگي رباط را نشان نداده است و اگر هم باشد بسيار كم است.

 

 

 

 

مورد5

خانم آمنه .ج از عراق

من يك خانم 53 ساله هستم كه ديابت هم دارم،يك روز بعد از بيدار شدم احساس كردم شانه ام درد ميكند و اين درد رفته رفته بيشتر شد و سپس با محدوديت حركات در شانه همراه شد،نزد چنديد پزشك رفتم و چندبار تزريق انجام دادم و داروهاي مختلفي را مصرف كردم ولي هيچ بهبودي حاصل نشد تا اينكه در معاينه اي به بنده گفتند كه پارگي كوچكي در روتاتوركاف شانه ام وجود دارد و به من پيشنهاد عمل جراحي دادند و اعلام كردند كه اگر بخواهيم جراحي را دستي انجام دهم به نفع من است و براي همين نزد 3 تا دكتر در تهران رفتم و آنها به من پيشنهاد جراحي دادند و سپس با راهنمايي همان مترجم يا دكتر اصلاني آشناو سپس بعد از وقت گرفتن از دكتر،به مطب ايشان مراجعه و صبر كردم تا مريض هاي ديگر را ديدند و سپس  دكتر بعد از معاينه بنده گفتند كه دليل درد پارگي تاندون نيست و براي يم عكس تكميلي رايوگرافي درخواست كرد. به اين ترتيب كه در شانه من سوزن زدند و رنگ تزريق كردند و سپس عكس گرفتند.دكتر اصلاني بعد از مشاهده عكس گفتند كه پارگي تاندون من كامل نيست و نيز كپسول مفصلي من كاملا جمع شده است و من يك شانه يخ زده دارم.ايشان پيشنهاد تزريق به بنده دادند و گفتند هم ميتوانم كورتون تزريف كنم و هم PRP  انجام دهم  كه تاكيد خود دكتر تزريق PRP  بود. گرچه هزينه اش بيشتر بود اما من توصيه ايشان را گوش دادم و دوبار PRP انجام دادم و حركاتي را كه لازم بود دكتر به من گفتند و من نيز انجام دادم و دكتر براي ويزيت مجدد يك ماه بعد گفتند مراجعه كنم كه با توجه به امكان سفر نداشتن،از ايشان خواهش كردم كه زودتر بنده را ويزيت كنم و قرار بر اين شد دو هفته بعد براي ويزيت مجدد خدمت ايشان بروم و هنگام ويزيت مجدد،دكتر اصلاني تزريق PRP را مجددا انجام دادند و سپس حركات را انجام دهم و سپس مي توانم به كشورم برگردم. الان 4 ماه از آخرين تزريق بنده پيش دكتر اصلاني مي گذرد و تقريباً تمام حركات شانه من كامل است و در زيادي در شانه ام ندارم و زندگي عادي ام را ادامه مي دهم.

 

 

 

مورد 6

آقاي علي .ك.ب از عراق

من يك پسر 24 ساله هستم و در زمين بازي فوتبال ، غضروف مفصلي پايم از هم جدا شد و گفتند كه غضروف مفصلي پايم از هم جدا شدند و گفتند كه غضروف مفصلي ام در رفته است و بعضي ها گفتند كه بايد عمل جراحي كنم  و بعضي ديگر گفتند كه عمل جراحي فايده ندارد و در نهايت نزد دكتر اصلاني آمدم و دكتر اصلاني گفتند كه بايد آرتروسكوپي كنم زيرا غضروف مفصلي ام كاملا از بين رفته  و و جهت جايگزيني بافت عضروفي استخواني ،از جايي ديگر از مفصل براي من غضروف بياورند و در ناحيه اي كه غضروف من از بين رفته بگذارند كه به آن موزاييك پلاستي گويند زيرا دقيقا مانند موزاييك هاي كف خانه مي ماند كه هنگامي موزاييك قسمتي كه در ديد است خراب شود،موزاييك آن قسمت را برداشته و از ناحيه اي كه در ديد نيست موزاييك برداشته و جايگزين آن مي كنيم.بعد از عمل مزاييك پلاستي كاملا راضي هستم و هيج مشكلي ندارم.

 

 

مورد 7

خانم ناهيد ع. ا از عراق

من يك خانوم 35 ساله هستم كه چندوقتي بود دردي را در مچ سمت راست دستم داشتم كه به پزشكام متعددي مراجعه كردم كه تعدادي از آنها دارو تجويز كردند و بعضي ديگر عكس هاي مختلف گرفتند و يا عكس مي گرفتند كه بيان كردند كه شايد در داخل مچ دست من شكستگي باشد،بنابراين پيگيري كردم و بعضي گفتند شكستگي دارد و بعضي گفتند تغيير شكل داده است و بعضي ديگر گفتند آرتروز است. در نهايت پيش دكتر اصلاني رفتم و دكتر يم MRI براي بنده نوشتند و با توجه به عكس   MRIبه من گفتند كه بيماري بنام كبم باخ دارم كه اين بيماري باعث مي شود جريان خون در استخوان مچ دست من،جريان خونش خراب شده و براي همين چندين راه درماني وجود دارد كه با توجه به اوليه بودن بيماري پيشنهاد دادند كه قسمتي از استخوان ساعد دست مرا به اندازه 2 ميلي متر كوتاه كنن كه فشار استخوان را بردارند و جريان خون برگردد كه اين كار را براي من انجام دادند و بعد  از  24 ساعت از بيمارستان مرخص شدم و بمدت 2 روز آنتي بيوتيك  خوراكي مصرف كردم و سپس به  كشورم برگشتم و بعد 6 ماه مجدد به دكتر اصلاني مراجعه  و مجدداً عكس گرفتم و گفتند كه جريان خون كم كم در حال بازگشت است و در حال حاضر حال من خيلي خوب است و همه كارهايم را انجام ميدهم.

 

 

 

مورد8

آقاي ماهر . م از عراق

من يك پسر 35 ساله هستم كه قبلا بعلت درد در ناحيه كمر چندبار كورتون مصرف كردم و چند مدت كه گذشت احساس كردم مفصل ران طرف راست من دچار درد شده است جهت پيگيري به پزشك مراجعه كردم كه بعد از گرفتن عكس گفتند كه در حال حاضر چيزي درون مفصل من وجود ندارد و مدتي بعد نزد پزشك رفتم و گفتند كه سر استخوان رانم داره خراب مي شود. نزد دكتر اصلاني به تهران رفتم و ايشان براي من MRI گرفتند و گفتند كه جريان خون سر استخوان رانم خراب شده است و احتمال دادند كه ناشي از مصرف كورتوني بوده كه من داشتم.گرچه مقدار كورتون من زياد نبود اما گفتند كه متاسفانه ممكن است با يك بار يا دوبار مصرف كردن كورتون،اين اتفاق بيفتد.چند پزشك نيز به من پيشنهاد دادند كه مفصل مصنوعي بگذارم . دكتر اصلاني به ينده پيشنهاد دادند كه با توجه به جوان بودن مي توانند شانس ديگري را امتحان كنند و آن اينكه فشار را از روي استخوان من بردارند شايد جريان خون برگردد.دكتر همينكار را انجام دادند و مفصل مرا عوض نكردند.من بعد از 7 سال كه مجدد پيش ايشان رفتم  از من عكس گرفتند و گفتند كه جريان خونم خوب است و كمي آرتروز دارم و گاهي فقط با بعضي از حركات  درد دارم كه دكتر گفتند كه صبر كنم شايد  در آينده نياز به تعويض مفصل باشد ولي در حال حاضر نسبت به آن درمان  به خوبي جواب گرفته ام.

 

 

مورد 9

خانم حبيبه ر از عراق

من يك خانم 65 ساله هستم كه در اثر خوردن به زمين شانه ام كاملا خورد و چند قطعه شد و شكستگي پيدا كردم  و پس از مراجعه و مشورت با چندين پزشك، به من گفتند كه بايد مفصل مصنوعي بگذارم و بنابراين به ايران نزد دكتر اصلاني رفتم  و ايشان گفتند كه با توجه به سنم و نوع شكستگي  كاري روي مفصل اصلي نميتوان انجام داد  و مرا در بيمارستان بستري و براي شانه سمت چپم كه شكسته بود مفصل مصنوعي گذاشتند كه كاملا خوب بود و الان مي توانم خيلي راحت با شانه ام كار كنم و تنها نكته اي كه دكتر به من گفتند اين بود كه مواظب باشم عفونت نكند و زمين نخورم تا مجدد بتوانم كارهايم را انجام دهم.

 

 

مورد 10

آقاي كيلان . س از عراق

پسري 22 ساله هستم كه فوتبال بازي مي كنم. رباط پاي من پاره شده بود و پس از مراجعه به پزشكام متعدد،درنهايت پيش دكتر اصلاني رفتم و دكتر گفتند كه ليگامان پاهايم بايد بازسازي شود و بنابراين بازسازي را انجام داده و دستوراتي را به من دادند و سپس به كشورم برگشتم و بعد از گذشت يكسال و 6 ماه به فوتبال برگشتم و خيلي راضي هستم و در آنجا نيز چندين بازيكن ايراني بودند كه دكتر آنها را عمل كرده بود و عكس هايشان را گذاشتم و اميدوارم بتوانم مثل آنها در سطح ملي و بين المللي بازي كنم.

 

 

مورد 11

خانم ضحي ر از عراق

من يك خانم 22 ساله هستم كه پايم دچار پارگي رباط متقاطع قدامي شده بود و براي بررسي نزد دكتر اصلاني رفتم و ايشان گفتند  كه رباط من پاره است و بايد جراحي كنم. ايشان گفتند كه ليگامان را بايد از بانك بياوريم زيرا نميتوان از ليگامان ها و تاندونهاي خود استفاده كرد زيرا در اين صورت زانوي من كمي به عقب مي رود و چون براي عمل از تاندونهاي عقب پا برمي دارند ممكن است دچار كشيدگي و اشكال شوم.ايشان گفتند كه بهتر است ليگامان از بانك تهيه شود كه اينكار را انجام داديم و الان خيلي راضي هستيم.

 

 

مورد12

آقاي عامر ع.ا از عراق

من در عراق زندگي مي كنم و هر دو پايم پرانتزي بود طوريكه بين دو زانوي من فاصله زياد بود و هم ظاهرش مرا اذيت مي كرد. پيش جراح هاي مختلفي رفتم كه گفتند بايد عمل كنم و سپس پيش دكتر اصلاني رفتم كه ايشان بعد ازمعاينه از من پرسيد درد دارم يا خير؟ من هم گفتم درد دارم و ايشان گفتند كه با توجه به اينكه محل درد در قسمت جلوي زانو است يكي از دلايل مي تواند شيوع آرتروز باشد و يكي از دلايل مي تواند پارگي منيسك باشد و پس از MRI مشخص شد كه پارگي منيسك نداشته ام و گفتند كه غضروف مفصلي در اين ناحيه رو به تخريب است و براي من توضيح دادند كه اين كجي پا ممكن است باعپ شود فشار به قسمت داخلي پا بيشتر شود،بهتر از جراحي كنم كه اين كار را انجام دادم و توانستم زانويم را صاف كنم كه الان بعد از 6 هفته كه من با عصا راه مي رفتم و بعد از 3 ماه  عصا را كنار گذاشتم و اين كار را براي زانوي مقابلم نيز انجام دادم و زانوهايم شكر خدا صاف شد.

 

مورد 13

آقاي محسن  ع.ز از عراق

من يك وزنه بردار حرفه اي 21 ساله هستم.براي چند مدتي  در ناحيه شانه ام درد داشتم و پس از مراجعه به جندين پزشك و در نهايت گرفتن MRI به من گفتند كه پارگي تاندون روتاتوركاف دارم،در نهايت پس از پيگيريهاي متعدد،براي ترميم تاندون روتاتوركاف  نزد دكتر اصلاني رفتم.دكتر اصلاني گفتند علاوه بر پارگي روتاتوركاف،پارگي كپسول مفصلي نيز دارم. ايشان مرا براي MRI آرتوگرام فرستادند به اين ترتيب كه در شانه من سوزن زدند و داخل مفصل رنگ پزشكي تزريق كردند و MRI گرفتند و در آن مشخص شد كه علاوه بر تاندون،كپسول مفصلي ام نيز پاره است و دكتر به من گفتند كه براي هردوي آنها بايد جراحي آرتروسكوپي انجام داد و آنها را ترميم كنند. من هم همين كار را كردم و دكتر گفت مي توانم 9 ماه تا يكسال ديگر به ورزش وزنه برداري برگردم.در عكس هايي در مطب دكتر اصلاني بود يكي از قهرمانهاي ايراني را ديدم كه همين عمل جراحي براي ايشاندو سال قبل از المپيك پكن انجام شده بود. من عكس ايشان را ديدم كه در المپيم پكن شركت كرده بود و 6 سال بعد از عمل جراحي هم توانسته بود مدال نقره آسيا را بدست آورد و براي همين اميدورام من هم بتوانم همان كار را انجام دهم.

 

 

مورد 14

آقاي بشارت م.ن از عراق

من 32 سال دارم و در عراق زندگي مي كنم. هنگامي كه با موتور راه مي رفتم قسمت جلوي زانوي چپ من با سرعتي كه داشتم به ماشين جلويي برخورد كرد و متورم و دردناك شد كه بلافاصله مرا به بيمارستان بردند.بعد از عكس مشخص شد كه شكستگي در در مفصل زانو ندارم اما در زانوي من ادامه داشت و زانويم را آتل گرفتند و نيز فيزيوتراپي رفتم اما بهبود حاصل نشد. بعد از MRI مشخص شد كه پارگي خلفي ليگامان دارم و بايد جراحي شوم. پس از مشورت با پزشكان مختلف مشخص شد كه مي توان به دو روش باز يا بسته اينكار را انجام دهم اما گفتند كه در روش بسته تجربه زيادي ندارندو پس از مشورت با چنديم نفر در نهاين نزد دكتر اصلاني به ايران رفتم  و ايشان به من گفتند كه بايد عمل آرتروسكوپي را برا ليگامانم انجام دهم. ايشان ذكر كردند كه ممكن است منيسك هاي غضروفي نيز آسيب ديده باشند كه هنگام آرتروسكوپي آنها را نيز بررسي مي كنم. به مدت 48 ساعت در بيمارستان بودم و دكتر ليگامانهاي مرا بازسازي كردند. براي بازسازي دكتر از بانك اعضا ليگامان درخواست دادند زيرا صلاح نديدند كه از ليگامانهاي خودم بردارم و ممكن است ضعيف شود. الان مدت يكسال مي گذرد و زانوي من كاملا خوب است.

 

 

مورد 15

آقاي حسين ع از عراق

من 25 سال دارم و بعلت تصادفي كه در جاده با موتور سيكلت داشتم به طرفي پرت شدم و زانوي من دچار در رفتگي شد. بلافاصله مرا به بيمارستان منتقل كردند و زانويم را جا انداختند،جريان خون پاي من دچار اختلال شده بود بنابراين پايم را در آتل گذاشتند.48 ساعت تحت نظر بودم تا جريان خون پايم آسيب نبيند. بعد از مرخص شدن شروع   به فيزيوتراپي كردم. بعد از بررسي مشخص شد كه 3 ليگامان  داخلي،قداني و خلفي من پاره شده است و لازم است بازسازي صورت گيرد.طي مشورت با چند نفر مشخص شد كه شايد با آرتروسكوپي هم بتوان درمان كرد.پس از بررسي هاي لازم به دكتر اصلاني مراجعه كردم . دكتر گفتند كه رباط متقاطع قدامي و خلفي را مي توان با آرتروسكوپي جراحي كرد ولي در مورد رباط جانبي تنها راه ممكن روش باز است. در روش باز مي توانند دو عمل را باهم انجام دهند.در بيمارستان بستري شدم،هزينه هاي بستري بسيار بالا شد زيرا در زانوي من 6 عدد پيچ كارگذاشته شده بود. پس از بازسازي ليگامانهاي من پايم را آتل گرفتند. ورزش هاي تخصصي زانو را ياد گرفتم انجام دهم.نبايد پايم را روي زمين مگذاشتم و فقط حق داشتم ورزش هاي ايزومتريك زانو را انجام دهم و زانويم را حركت ندهم.بعد از 3 هفته حركات زانو را شروع كردم و الان كه 6 ماه مي گذرد شكر خدا خوب هستم و همچنان تا يكسال بايد مراقب باشم تا ليگامان من آسيب نبيند.

 

 

مورد 16

خانم تاجيه ح از عراق

من يك خانم 32 ساله هستم با علاوه بر وزن بالا درد زانوي شديد داشتم. پس از مراجعه به چندين نفر مشخص شد كه /ارتروز زانو دارم و پيشنهاد مفصل مصنوعي را به من دادند.به دكتر اصلاني جهت مفصل مصنوعي مراجعه و دكتر پس از معاينه خودم و زانويم،شرايط را براي تعويض مفصل مناسب نديدند.ايشان گفتند اولين كاري كه بايد بكنم وزنم را با كمك رژيم يا بعضي از جراحي هاي  پايين بياورم.بعد از كم كردن حدود 35 كيلو با رژيم،براي من PRP انجام دادند  و گفتند كه حداقل زمان جراحي براي من 65 سال است  و هر زمان هم كه نتوانستم راه بروم مي توانم مفصل مصنوعي بگذارم  زيرا مفصل هرچقدر ديرتر گذاشته شود بهتر است.

 

 

مورد17

خانم كوثر ر از عراق

دختري 21 ساله هستم كه متاسفانه دچار آتروت روماتوئيد هستم  و هر دو زانوي من تخريب كامل شده است و عملا روي ويلچر بودم.نزد دكتر اصلاني رفتم و ايشان پس از بررسي پيشنهاد فيزيوتراپي دادند كه توانستم با فيزيوتراپي سر زانوهايم را صاف كنم  و بعد از اينكه توانستم روي زانوهايم چند قدم راه بروم پيشنهاد تعويض مفصل را به من دادند. دكتر اصلاني با توجه به سنم گفتند كه اين عمل مناسب نيست اما چون عملا روي ويلچر بودم  اين عمل را توصيه كردند.دكتر علارغم ميل باطني بخاطر كم بودن سن من،اين عمل را انجام دادند و خداروشكر الان با كمك فيزيوتراپي اميدوارم اين مفصل طول عمر خوبي براي من داشته باشد.

 

 

مورد 18

خانم نسرين ص از عراق

من يك خانم 35 ساله هستم كه هر دو دستم گزگز مي كرد و نميتوانستم دستم را تكان دهم و شبها از دردش بيخواب بودم. پس از بررسي لازم و گرفتن عكس و نوار عصب و عضله دستم مشخص شد كه عصب مچ دستم  دچار اشكال شده و تحت فشار است و بايد جراحي شوم.با تحقيقاتي كه داشتم متوجه شدم جراحي به دو نوع باز و بسته انجام مي گيردو نيز متوجه شدم كه دكتر اصلاني اينكار را به روش بسته انجام مي دهند. بنابراين به ايشان مراجعه كردم. طي مشورت با ايشان، دكتر به من گفتند كه هر دو روش را مي توانند براي من انجام دهند.روش بسته اوايل بهتر است و به من گفتند كه مي توانم هر دو دست را به روش بسته جراحي كنم و به اين ترتيب بود كه با استفاده از آندوسكوپ هر دو عصب مرا آزاد كردندو فرداي آن روز احساس خوبي را در انگشت ها و شانه ها و دستهايم داشتم.با اينكار احساس كردم فشاري از دستانم برداشته است.همان شب خودم غذايم را خوردم و مسواك زدم و هنگام دستشويي هماز يك دستكش استفاده كردم و عملا بعد از جراحي زياد اذيت نشدم چيزي كه زياد نگرانش بودم زيرا قبلا از كساني كه پرسيده بودم در روش باز گاهي مجبور بودند گچ كنند و روش بسته خيلي روش خوبي بود و من از آن راضي بودم.

 

 

مورد 19

خانم زهره س از عراق

خانم 35 ساله هستم كه در انگشت كوچك دست راستم دچار گزگز و مور مور بود.پس از مشورت با افراد زيادي به من گفتند كه مشكل من از گردن است و عكس و نوار گردن گرفتم و مشكلي در گردن نداشتم و عملاً گفتند كه بهتر است فيزيوتراپي گردن كنم. بعد از فيزيوتراپي بهبودي پيدا نكردم و براي بررسي بيشتر به ايران نزد دكتر اصلاني رفتم. ايشان معاينه كردند و متوجه شدند در آرنج من،عصب من بسيار حساس است و آرنج را كه خمكرد گزگز دستانم آمد و نيز گردنم را دكتر معاينه كردند و گفتند بيشترين مشكلي كه دارم ،مشكل عصب در ناحيه آرنجم است.بنابراين پيشنهاد جراحي دادند تا بتوانند عصب را آزاد كنند.با چند نفر ديگر هم مشورت كردم و گفتند كه همينكار را بايد انجام دهم و گفتند كه بعد از عمل جراحي ممكن است  دستشويي داشته باشم و نيز ممكن است محمدويت حركتي داشته باشم.دكتر اصلاني گفتند كه مي توانند اينكار را براي من انجام دهند و نياز به گچ گيري ندارم.تكنيكي كه از يكي از اساتيدشون ياد گرفتند و حتي حتي مقاله شان را هم نشان دادند كه در ژورنالهاي آمريكايي چاپ شده بود و گفتند كه بهترين روش است و بعد از عمل همان شب خودم غذا خوردم و مسواك نيز زدم و دكتر مرا تشويق كردند كه حتما آرنج خود را خم و راست كنم و بعد از عمل گزگز دستم خوب شد و محدوديت حركتي هم در آرنج نداشتم.

 

مورد 20

خانم آواز ا.م از عراق

من يك خانم 25 ساله عراقي هستم  كه يكبار مچ پايم پيچ خورد ،گچ گيري برايم انجام دادند و بعد 4 هفته گچ را باز كردم. همچنان در مچ پايم درد داشتم و چندين مرتبه برايم آتل گرفتند و كفي هاي مختلف دادند ولي باز هم مچ پايم دردناك بود و عملا نمي توانستم راه برم.يكبار MRI برايم گرفتند و مشخص شد يك شكستگي غضروفي – استخواني در ناحيه مچ پايم دارم كه عملا قسمتي از استخوان و غضروف زيرش را كنده شده بود.گفتند كه مي توانم به روش باز جراحي را انجام دهند كه مچ پايم را باز كنند و جراحي كنند كه من موافق نبودم. به مطب دكتر اصلاني مراجعه و ايشان سوال كردند كه چند روز در هفته معمولا درد دارم كه من تقريباً هر روز درد را داشتم. ايشان گفتند كه اگر تعداد روزهايي كه درد نداري كمتر از تعداد روزهايي است كه درد داري عمل جراحي نمي خواهد اما اگر روزهايي كه درد داري بيشتر از روزهايي است كه درد نداري،بهتر است جراحي كنيد براي همين دكتر براي من آرتروسكوپي كردند و داخل مفصل شكستگي و ضايعه استخواني كنده شده را براي من تميز كردند و بستر آن را چند سوراخ كردند به اميد آنكه ژله غضروف در آنجا ساخته شود.بعد از 6 هفته با عصا راه مي رفتم  و كم كم پايم را روي زمين گذاشتم و كمي وزنم را كم كردم و الان شكر خدا وضعيت من خوب است و فعاليت هايم را انجام مي دهم.

 

مورد 21

آقاي حسين ر از عراق

من يك جوان 22 ساله هستم كه در تيم باشگاهي در عراق فعاليت مي كنم. هنگام ورزش و تمرين ناگهان درد شديدي پشت مچ پايم پيدا شد كه بعد از مدتي گفتند پيچ خوردگي پا و بعد از بررسي بيشتر گفتند احتمال پارگي تاندون براي من وجود دارد كه بعد از آن MRI گرفتند و مشخص شد پارگي تاندون آشيل دارم.براي همين نزد دكتر اصلاني آمدم و ايشان پاي مرا معاينه كردند و بعد از مقايسه با طرف مقابل گفتند كه پارگي تاندون آشيل دارم و مجدد MRIبهتري گرفتند و پارگي تاندون آشيل را براي من كاملا مشخص كردند بعد مرا جراحي و تاندون آشيل مرا دوختند. ابتدا براي مدت 4 هفته آتل داشتم و پس از 2 مرتبه پايم را گچ گرفتند و بعد از نزديك 3 ماه توانستم به كار و فعاليت خود برگردم.

 

ارتباط با مطب

 

02188710300

 

02188710371

 

مشاوره رایگان در تلگرام

 

ویزیت آنلاین

ارتباط با مطب