در این بخش بخشی از تجربیات مراجعین مطب و بیماران درمان شده توسط دکتر حمیدرضا اصلانی جمع آوری شده است. مطالعه این بخش می تواند به شما برای تصمیم گیری در خصوص انتخاب بهترین جراح شانه و زانو کمک شایانی کند.

تجربیات بیماران 1

خانم م.م.ا از عراق:

من در سال 2005 پای راستم توسط دکتر اصلانی  تحت عمل جراحی تعویض کامل مفصل زانو قرار گرفت که بسیار عالی بود. سال بعد برای پای چپم صرفا جهت هزینه کمتر به کشور همسایه مراجعه کرده و تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار گرفتم که اصلا راحت نبودم،تمام زانوهایم لق بود و مجددا بعد یکسال نزد دکتراصلانی آمدم که ایشان بعد از معاینه زانویم پیشنهاد دادند  که حتما باید آب زانویم را خارج کرده و برای آزمایش بفرستند.درصورت وجود عفونت در دو مرحله و در صورت عدم عفونت در یک مرحله باید تحت عمل جراحی قرار بگیرم.خوشبختانه عفونتی در مفصل زانوی  من وجود نداشت و در یک مرحله دکتر اصلانی عمل جراحی مجدد تعویض مفصل زانو را  برای من انجام دادند.ولی ایشان گفتند که مجبور است از پروتزهای مخصوص استفاده کند که متاسفانه قیمت این پروتزها دو برابر قیمت پروتزهای معمولی بود به هر حال در حال حاضر پایم بسیار خوب است.

تجربیات بیماران 2

آقای ک. س از عراق

من یک معلم شاغل هستم و چهل سال دارم.من در طرف راست شانه خود دردی داشتم که برای آن درد MRI گرفتم و در MRI به من گفتند که پارگی تاندون روتاتورکاف دارم.برای این کار به کشور همسایه شمالی رفتم،و در آنجا به من گفتند می توانند عمل آرتروسکوپی را برای من انجام دهند،هزینه ای که برای بنده گفتند نزدیک به 16/000 دلار بود،بعد از آن توسط یکی از مترجم ها به تهران و نزد دکتر اصلانی رفتم. ایشان شانه مرا معاینه و توضیح دادند که باید شانه ام را عمل کنم و اگر عمل نکنم ممکن است پارگی شانه من ییشتر شود و بعد از تخریب کامل ممکن است مفصل مصنوعی بذارم که هزینه های خیلی بالایی دارد. من این عمل را توانستم در ایران با همان وسایل آمریکایی با کمتر از یک دوم هزینه نسبت به همسایه شمالی انجام دهم. در حال حاضر شانه ام خیلی خوب است و بعد از یکسال مجدد به دکتر اصلانی مراجعه و ایشان گفتند شانه ام خیلی خوب است و اکنون دارم زندگی ام را می کنم.

تجربیات بیماران 3

آقای واثق. خ از عراق

من یکسال قبل در فوتبال زانویم دچار پیچ خوردگی شد که بلافاصله ورم کرد و درد خیلی زیاد داشت وصدایی را در داخل زانویم شنیدم. سپس توسط مربی ام یخ روی آن گذاشتم ولی بعد از تلاش های مداوم نتوانستم دوباره به بازی ادامه دهم. به بیمارستان مراجعه و MRI انجام دادند و گفتند که لیگامان پایم پاره است.توسط یکی از مترجم هایی که در ایران بودند با پزشکان متعدد تماس گرفتم و آنها گفتند که باید هر چه زودتر عمل کنم،همراه یکی از مترجم های نزد دکتر اصلانی رفتم که قبلا یکی از دوستان من پیش ایشان عمل کرده بود،دکتر اصلانی گفتند که در حال حاضر اصلا زمان مناسبی برای عمل بنده نیست و به من پیشنهاد دادند که فیزیوتراپی کنم  و در استخر بروم و هر روز زانویم را خم و راست کنم تا زانوی من کاملا آرام شود و دردش کمتر شود،و با عصا راه بروم و از یک زانو بند استفاده کنم و نیز پیشنهاد دادند که بعد از یک ماه تاشش هفته دیگر،وقتی که درد زانو کاملا خوب شد و ورم آن کمتر شدبرای جراحی اقدام کنم اما من چون عجله داشتم از ایشان خواستم که هر چه زودتر عمل جراحی بنده را انجام دهد ولی دکتر اصلانی گفتند که با توجه به تورم زانو و اینکه زانویم هنوز آرام نشده است اگر بخواهم عمل جراحی کنم ممکن است که زانوی من خشک شود و حرکت بعد از عمل جراحی برای من دچار اشکال شود و بنابراین به من پیشنهاد کردند که این زمان را صبر کنم و بنده هم اینکار را کردم و بعد از شش هفته که زانویم آرام بود نزد دکتر اصلانی رفته  و آرتروسکوپیک انجام داده و رباط را بازسازی کردند و اکنون خیلی از زانویم راضی هستم  و بعد از یکسال به به فوتبال برگشته ام و فوتبال بازی میکنم و در حال حاضر نیز مشکلی در زانویم ندارم.

تجربیات بیماران 4

آقای محمد. ب از عراق

من یک دانشجوی 19 ساله هستم که در عراق زندگی می کنم. در دانشگاه هنگام دویدن در یک لحظه  زانویم پیچ خورد و درد شدیدی در زانویم احساس کردم و سپس زانویم متورم شد و سپس به پزشک مراجعه و آنها گفتند که باید روی زانویم یخ بگذارم و از زانو بند استفاده کنم و سپس MRI گرفتم. MRI پارگی منیسک را نشان داد ولی من کم کم شروع به فیزیوتراپی کردم اما چند درجه آخر زانویم اصلا صاف نمی شد. مجدداً MRI گرفتم و گفتند که پارگی منیسک دارم اما راجع به رباطم مشکوک بودند.برای همینکار به تهران و نزد دکتر اصلانی جهت آرتروسکوپیک ،ترمیم منیسم زانو و احتملا پارگی رفتم.ایشان بعد از معاینه گفتند که با توجه به درد و ورمی که زانویم دارد و صاف نشدن کامل زانویم،نمیتوان راجع به رباطم قضاوتی کرد اما MRI پارگی رباط را نشان نداده است و اگر هم باشد بسیار کم است.

تجربیات بیماران 5

خانم آمنه .ج از عراق

من یک خانم 53 ساله هستم که دیابت هم دارم،یک روز بعد از بیدار شدم احساس کردم شانه ام درد میکند و این درد رفته رفته بیشتر شد و سپس با محدودیت حرکات در شانه همراه شد،نزد چندید پزشک رفتم و چندبار تزریق انجام دادم و داروهای مختلفی را مصرف کردم ولی هیچ بهبودی حاصل نشد تا اینکه در معاینه ای به بنده گفتند که پارگی کوچکی در روتاتورکاف شانه ام وجود دارد و به من پیشنهاد عمل جراحی دادند و اعلام کردند که اگر بخواهیم جراحی را دستی انجام دهم به نفع من است و برای همین نزد 3 تا دکتر در تهران رفتم و آنها به من پیشنهاد جراحی دادند و سپس با راهنمایی همان مترجم یا دکتر اصلانی آشناو سپس بعد از وقت گرفتن از دکتر،به مطب ایشان مراجعه و صبر کردم تا مریض های دیگر را دیدند و سپس  دکتر بعد از معاینه بنده گفتند که دلیل درد پارگی تاندون نیست و برای یم عکس تکمیلی رایوگرافی درخواست کرد. به این ترتیب که در شانه من سوزن زدند و رنگ تزریق کردند و سپس عکس گرفتند.دکتر اصلانی بعد از مشاهده عکس گفتند که پارگی تاندون من کامل نیست و نیز کپسول مفصلی من کاملا جمع شده است و من یک شانه یخ زده دارم.ایشان پیشنهاد تزریق به بنده دادند و گفتند هم میتوانم کورتون تزریف کنم و هم PRP  انجام دهم  که تاکید خود دکتر تزریق PRP  بود. گرچه هزینه اش بیشتر بود اما من توصیه ایشان را گوش دادم و دوبار PRP انجام دادم و حرکاتی را که لازم بود دکتر به من گفتند و من نیز انجام دادم و دکتر برای ویزیت مجدد یک ماه بعد گفتند مراجعه کنم که با توجه به امکان سفر نداشتن،از ایشان خواهش کردم که زودتر بنده را ویزیت کنم و قرار بر این شد دو هفته بعد برای ویزیت مجدد خدمت ایشان بروم و هنگام ویزیت مجدد،دکتر اصلانی تزریق PRP را مجددا انجام دادند و سپس حرکات را انجام دهم و سپس می توانم به کشورم برگردم. الان 4 ماه از آخرین تزریق بنده پیش دکتر اصلانی می گذرد و تقریباً تمام حرکات شانه من کامل است و در زیادی در شانه ام ندارم و زندگی عادی ام را ادامه می دهم.

تجربیات بیماران 6

آقای علی .ک.ب از عراق

من یک پسر 24 ساله هستم و در زمین بازی فوتبال ، غضروف مفصلی پایم از هم جدا شد و گفتند که غضروف مفصلی پایم از هم جدا شدند و گفتند که غضروف مفصلی ام در رفته است و بعضی ها گفتند که باید عمل جراحی کنم  و بعضی دیگر گفتند که عمل جراحی فایده ندارد و در نهایت نزد دکتر اصلانی آمدم و دکتر اصلانی گفتند که باید آرتروسکوپی کنم زیرا غضروف مفصلی ام کاملا از بین رفته  و و جهت جایگزینی بافت عضروفی استخوانی ،از جایی دیگر از مفصل برای من غضروف بیاورند و در ناحیه ای که غضروف من از بین رفته بگذارند که به آن موزاییک پلاستی گویند زیرا دقیقا مانند موزاییک های کف خانه می ماند که هنگامی موزاییک قسمتی که در دید است خراب شود،موزاییک آن قسمت را برداشته و از ناحیه ای که در دید نیست موزاییک برداشته و جایگزین آن می کنیم.بعد از عمل مزاییک پلاستی کاملا راضی هستم و هیج مشکلی ندارم.

تجربیات بیماران 7

خانم ناهید ع. ا از عراق

من یک خانوم 35 ساله هستم که چندوقتی بود دردی را در مچ سمت راست دستم داشتم که به پزشکام متعددی مراجعه کردم که تعدادی از آنها دارو تجویز کردند و بعضی دیگر عکس های مختلف گرفتند و یا عکس می گرفتند که بیان کردند که شاید در داخل مچ دست من شکستگی باشد،بنابراین پیگیری کردم و بعضی گفتند شکستگی دارد و بعضی گفتند تغییر شکل داده است و بعضی دیگر گفتند آرتروز است. در نهایت پیش دکتر اصلانی رفتم و دکتر یم MRI برای بنده نوشتند و با توجه به عکس   MRIبه من گفتند که بیماری بنام کبم باخ دارم که این بیماری باعث می شود جریان خون در استخوان مچ دست من،جریان خونش خراب شده و برای همین چندین راه درمانی وجود دارد که با توجه به اولیه بودن بیماری پیشنهاد دادند که قسمتی از استخوان ساعد دست مرا به اندازه 2 میلی متر کوتاه کنن که فشار استخوان را بردارند و جریان خون برگردد که این کار را برای من انجام دادند و بعد  از  24 ساعت از بیمارستان مرخص شدم و بمدت 2 روز آنتی بیوتیک  خوراکی مصرف کردم و سپس به  کشورم برگشتم و بعد 6 ماه مجدد به دکتر اصلانی مراجعه  و مجدداً عکس گرفتم و گفتند که جریان خون کم کم در حال بازگشت است و در حال حاضر حال من خیلی خوب است و همه کارهایم را انجام میدهم.

تجربیات بیماران 8

آقای ماهر . م از عراق

من یک پسر 35 ساله هستم که قبلا بعلت درد در ناحیه کمر چندبار کورتون مصرف کردم و چند مدت که گذشت احساس کردم مفصل ران طرف راست من دچار درد شده است جهت پیگیری به پزشک مراجعه کردم که بعد از گرفتن عکس گفتند که در حال حاضر چیزی درون مفصل من وجود ندارد و مدتی بعد نزد پزشک رفتم و گفتند که سر استخوان رانم داره خراب می شود. نزد دکتر اصلانی به تهران رفتم و ایشان برای من MRI گرفتند و گفتند که جریان خون سر استخوان رانم خراب شده است و احتمال دادند که ناشی از مصرف کورتونی بوده که من داشتم.گرچه مقدار کورتون من زیاد نبود اما گفتند که متاسفانه ممکن است با یک بار یا دوبار مصرف کردن کورتون،این اتفاق بیفتد.چند پزشک نیز به من پیشنهاد دادند که مفصل مصنوعی بگذارم . دکتر اصلانی به ینده پیشنهاد دادند که با توجه به جوان بودن می توانند شانس دیگری را امتحان کنند و آن اینکه فشار را از روی استخوان من بردارند شاید جریان خون برگردد.دکتر همینکار را انجام دادند و مفصل مرا عوض نکردند.من بعد از 7 سال که مجدد پیش ایشان رفتم  از من عکس گرفتند و گفتند که جریان خونم خوب است و کمی آرتروز دارم و گاهی فقط با بعضی از حرکات  درد دارم که دکتر گفتند که صبر کنم شاید  در آینده نیاز به تعویض مفصل باشد ولی در حال حاضر نسبت به آن درمان  به خوبی جواب گرفته ام.

تجربیات بیماران 9

خانم حبیبه ر از عراق

من یک خانم 65 ساله هستم که در اثر خوردن به زمین شانه ام کاملا خورد و چند قطعه شد و شکستگی پیدا کردم  و پس از مراجعه و مشورت با چندین پزشک، به من گفتند که باید مفصل مصنوعی بگذارم و بنابراین به ایران نزد دکتر اصلانی رفتم  و ایشان گفتند که با توجه به سنم و نوع شکستگی  کاری روی مفصل اصلی نمیتوان انجام داد  و مرا در بیمارستان بستری و برای شانه سمت چپم که شکسته بود مفصل مصنوعی گذاشتند که کاملا خوب بود و الان می توانم خیلی راحت با شانه ام کار کنم و تنها نکته ای که دکتر به من گفتند این بود که مواظب باشم عفونت نکند و زمین نخورم تا مجدد بتوانم کارهایم را انجام دهم.

تجربیات بیماران 10

آقای کیلان . س از عراق

پسری 22 ساله هستم که فوتبال بازی می کنم. رباط پای من پاره شده بود و پس از مراجعه به پزشکام متعدد،درنهایت پیش دکتر اصلانی رفتم و دکتر گفتند که لیگامان پاهایم باید بازسازی شود و بنابراین بازسازی را انجام داده و دستوراتی را به من دادند و سپس به کشورم برگشتم و بعد از گذشت یکسال و 6 ماه به فوتبال برگشتم و خیلی راضی هستم و در آنجا نیز چندین بازیکن ایرانی بودند که دکتر آنها را عمل کرده بود و عکس هایشان را گذاشتم و امیدوارم بتوانم مثل آنها در سطح ملی و بین المللی بازی کنم.

تجربیات بیماران 11

خانم ضحی ر از عراق

من یک خانم 22 ساله هستم که پایم دچار پارگی رباط متقاطع قدامی شده بود و برای بررسی نزد دکتر اصلانی رفتم و ایشان گفتند  که رباط من پاره است و باید جراحی کنم. ایشان گفتند که لیگامان را باید از بانک بیاوریم زیرا نمیتوان از لیگامان ها و تاندونهای خود استفاده کرد زیرا در این صورت زانوی من کمی به عقب می رود و چون برای عمل از تاندونهای عقب پا برمی دارند ممکن است دچار کشیدگی و اشکال شوم.ایشان گفتند که بهتر است لیگامان از بانک تهیه شود که اینکار را انجام دادیم و الان خیلی راضی هستیم.

تجربیات بیماران 12

آقای عامر ع.ا از عراق

من در عراق زندگی می کنم و هر دو پایم پرانتزی بود طوریکه بین دو زانوی من فاصله زیاد بود و هم ظاهرش مرا اذیت می کرد. پیش جراح های مختلفی رفتم که گفتند باید عمل کنم و سپس پیش دکتر اصلانی رفتم که ایشان بعد ازمعاینه از من پرسید درد دارم یا خیر؟ من هم گفتم درد دارم و ایشان گفتند که با توجه به اینکه محل درد در قسمت جلوی زانو است یکی از دلایل می تواند شیوع آرتروز باشد و یکی از دلایل می تواند پارگی منیسک باشد و پس از MRI مشخص شد که پارگی منیسک نداشته ام و گفتند که غضروف مفصلی در این ناحیه رو به تخریب است و برای من توضیح دادند که این کجی پا ممکن است باعپ شود فشار به قسمت داخلی پا بیشتر شود،بهتر از جراحی کنم که این کار را انجام دادم و توانستم زانویم را صاف کنم که الان بعد از 6 هفته که من با عصا راه می رفتم و بعد از 3 ماه  عصا را کنار گذاشتم و این کار را برای زانوی مقابلم نیز انجام دادم و زانوهایم شکر خدا صاف شد.

تجربیات بیماران 13

آقای محسن  ع.ز از عراق

من یک وزنه بردار حرفه ای 21 ساله هستم.برای چند مدتی  در ناحیه شانه ام درد داشتم و پس از مراجعه به جندین پزشک و در نهایت گرفتن MRI به من گفتند که پارگی تاندون روتاتورکاف دارم،در نهایت پس از پیگیریهای متعدد،برای ترمیم تاندون روتاتورکاف  نزد دکتر اصلانی رفتم.دکتر اصلانی گفتند علاوه بر پارگی روتاتورکاف،پارگی کپسول مفصلی نیز دارم. ایشان مرا برای MRI آرتوگرام فرستادند به این ترتیب که در شانه من سوزن زدند و داخل مفصل رنگ پزشکی تزریق کردند و MRI گرفتند و در آن مشخص شد که علاوه بر تاندون،کپسول مفصلی ام نیز پاره است و دکتر به من گفتند که برای هردوی آنها باید جراحی آرتروسکوپی انجام داد و آنها را ترمیم کنند. من هم همین کار را کردم و دکتر گفت می توانم 9 ماه تا یکسال دیگر به ورزش وزنه برداری برگردم.در عکس هایی در مطب دکتر اصلانی بود یکی از قهرمانهای ایرانی را دیدم که همین عمل جراحی برای ایشاندو سال قبل از المپیک پکن انجام شده بود. من عکس ایشان را دیدم که در المپیم پکن شرکت کرده بود و 6 سال بعد از عمل جراحی هم توانسته بود مدال نقره آسیا را بدست آورد و برای همین امیدورام من هم بتوانم همان کار را انجام دهم.

تجربیات بیماران 14

آقای بشارت م.ن از عراق

من 32 سال دارم و در عراق زندگی می کنم. هنگامی که با موتور راه می رفتم قسمت جلوی زانوی چپ من با سرعتی که داشتم به ماشین جلویی برخورد کرد و متورم و دردناک شد که بلافاصله مرا به بیمارستان بردند.بعد از عکس مشخص شد که شکستگی در در مفصل زانو ندارم اما در زانوی من ادامه داشت و زانویم را آتل گرفتند و نیز فیزیوتراپی رفتم اما بهبود حاصل نشد. بعد از MRI مشخص شد که پارگی خلفی لیگامان دارم و باید جراحی شوم. پس از مشورت با پزشکان مختلف مشخص شد که می توان به دو روش باز یا بسته اینکار را انجام دهم اما گفتند که در روش بسته تجربه زیادی ندارندو پس از مشورت با چندیم نفر در نهاین نزد دکتر اصلانی به ایران رفتم  و ایشان به من گفتند که باید عمل آرتروسکوپی را برا لیگامانم انجام دهم. ایشان ذکر کردند که ممکن است منیسک های غضروفی نیز آسیب دیده باشند که هنگام آرتروسکوپی آنها را نیز بررسی می کنم. به مدت 48 ساعت در بیمارستان بودم و دکتر لیگامانهای مرا بازسازی کردند. برای بازسازی دکتر از بانک اعضا لیگامان درخواست دادند زیرا صلاح ندیدند که از لیگامانهای خودم بردارم و ممکن است ضعیف شود. الان مدت یکسال می گذرد و زانوی من کاملا خوب است.

تجربیات بیماران 15

آقای حسین ع از عراق

من 25 سال دارم و بعلت تصادفی که در جاده با موتور سیکلت داشتم به طرفی پرت شدم و زانوی من دچار در رفتگی شد. بلافاصله مرا به بیمارستان منتقل کردند و زانویم را جا انداختند،جریان خون پای من دچار اختلال شده بود بنابراین پایم را در آتل گذاشتند.48 ساعت تحت نظر بودم تا جریان خون پایم آسیب نبیند. بعد از مرخص شدن شروع   به فیزیوتراپی کردم. بعد از بررسی مشخص شد که 3 لیگامان  داخلی،قدانی و خلفی من پاره شده است و لازم است بازسازی صورت گیرد.طی مشورت با چند نفر مشخص شد که شاید با آرتروسکوپی هم بتوان درمان کرد.پس از بررسی های لازم به دکتر اصلانی مراجعه کردم . دکتر گفتند که رباط متقاطع قدامی و خلفی را می توان با آرتروسکوپی جراحی کرد ولی در مورد رباط جانبی تنها راه ممکن روش باز است. در روش باز می توانند دو عمل را باهم انجام دهند.در بیمارستان بستری شدم،هزینه های بستری بسیار بالا شد زیرا در زانوی من 6 عدد پیچ کارگذاشته شده بود. پس از بازسازی لیگامانهای من پایم را آتل گرفتند. ورزش های تخصصی زانو را یاد گرفتم انجام دهم.نباید پایم را روی زمین مگذاشتم و فقط حق داشتم ورزش های ایزومتریک زانو را انجام دهم و زانویم را حرکت ندهم.بعد از 3 هفته حرکات زانو را شروع کردم و الان که 6 ماه می گذرد شکر خدا خوب هستم و همچنان تا یکسال باید مراقب باشم تا لیگامان من آسیب نبیند.

تجربیات بیماران 16

خانم تاجیه ح از عراق

من یک خانم 32 ساله هستم با علاوه بر وزن بالا درد زانوی شدید داشتم. پس از مراجعه به چندین نفر مشخص شد که /ارتروز زانو دارم و پیشنهاد مفصل مصنوعی را به من دادند.به دکتر اصلانی جهت مفصل مصنوعی مراجعه و دکتر پس از معاینه خودم و زانویم،شرایط را برای تعویض مفصل مناسب ندیدند.ایشان گفتند اولین کاری که باید بکنم وزنم را با کمک رژیم یا بعضی از جراحی های  پایین بیاورم.بعد از کم کردن حدود 35 کیلو با رژیم،برای من PRP انجام دادند  و گفتند که حداقل زمان جراحی برای من 65 سال است  و هر زمان هم که نتوانستم راه بروم می توانم مفصل مصنوعی بگذارم  زیرا مفصل هرچقدر دیرتر گذاشته شود بهتر است.

تجربیات بیماران 17

خانم کوثر ر از عراق

دختری 21 ساله هستم که متاسفانه دچار آتروت روماتوئید هستم  و هر دو زانوی من تخریب کامل شده است و عملا روی ویلچر بودم.نزد دکتر اصلانی رفتم و ایشان پس از بررسی پیشنهاد فیزیوتراپی دادند که توانستم با فیزیوتراپی سر زانوهایم را صاف کنم  و بعد از اینکه توانستم روی زانوهایم چند قدم راه بروم پیشنهاد تعویض مفصل را به من دادند. دکتر اصلانی با توجه به سنم گفتند که این عمل مناسب نیست اما چون عملا روی ویلچر بودم  این عمل را توصیه کردند.دکتر علارغم میل باطنی بخاطر کم بودن سن من،این عمل را انجام دادند و خداروشکر الان با کمک فیزیوتراپی امیدوارم این مفصل طول عمر خوبی برای من داشته باشد.

تجربیات بیمار 18

خانم نسرین ص از عراق

من یک خانم 35 ساله هستم که هر دو دستم گزگز می کرد و نمیتوانستم دستم را تکان دهم و شبها از دردش بیخواب بودم. پس از بررسی لازم و گرفتن عکس و نوار عصب و عضله دستم مشخص شد که عصب مچ دستم  دچار اشکال شده و تحت فشار است و باید جراحی شوم.با تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم جراحی به دو نوع باز و بسته انجام می گیردو نیز متوجه شدم که دکتر اصلانی اینکار را به روش بسته انجام می دهند. بنابراین به ایشان مراجعه کردم. طی مشورت با ایشان، دکتر به من گفتند که هر دو روش را می توانند برای من انجام دهند.روش بسته اوایل بهتر است و به من گفتند که می توانم هر دو دست را به روش بسته جراحی کنم و به این ترتیب بود که با استفاده از آندوسکوپ هر دو عصب مرا آزاد کردندو فردای آن روز احساس خوبی را در انگشت ها و شانه ها و دستهایم داشتم.با اینکار احساس کردم فشاری از دستانم برداشته است.همان شب خودم غذایم را خوردم و مسواک زدم و هنگام دستشویی هماز یک دستکش استفاده کردم و عملا بعد از جراحی زیاد اذیت نشدم چیزی که زیاد نگرانش بودم زیرا قبلا از کسانی که پرسیده بودم در روش باز گاهی مجبور بودند گچ کنند و روش بسته خیلی روش خوبی بود و من از آن راضی بودم.

تجربیات بیمار 19

خانم زهره س از عراق

خانم 35 ساله هستم که در انگشت کوچک دست راستم دچار گزگز و مور مور بود.پس از مشورت با افراد زیادی به من گفتند که مشکل من از گردن است و عکس و نوار گردن گرفتم و مشکلی در گردن نداشتم و عملاً گفتند که بهتر است فیزیوتراپی گردن کنم. بعد از فیزیوتراپی بهبودی پیدا نکردم و برای بررسی بیشتر به ایران نزد دکتر اصلانی رفتم. ایشان معاینه کردند و متوجه شدند در آرنج من،عصب من بسیار حساس است و آرنج را که خمکرد گزگز دستانم آمد و نیز گردنم را دکتر معاینه کردند و گفتند بیشترین مشکلی که دارم ،مشکل عصب در ناحیه آرنجم است.بنابراین پیشنهاد جراحی دادند تا بتوانند عصب را آزاد کنند.با چند نفر دیگر هم مشورت کردم و گفتند که همینکار را باید انجام دهم و گفتند که بعد از عمل جراحی ممکن است  دستشویی داشته باشم و نیز ممکن است محمدویت حرکتی داشته باشم.دکتر اصلانی گفتند که می توانند اینکار را برای من انجام دهند و نیاز به گچ گیری ندارم.تکنیکی که از یکی از اساتیدشون یاد گرفتند و حتی حتی مقاله شان را هم نشان دادند که در ژورنالهای آمریکایی چاپ شده بود و گفتند که بهترین روش است و بعد از عمل همان شب خودم غذا خوردم و مسواک نیز زدم و دکتر مرا تشویق کردند که حتما آرنج خود را خم و راست کنم و بعد از عمل گزگز دستم خوب شد و محدودیت حرکتی هم در آرنج نداشتم.

تجربیات بیماران 20

خانم آواز ا.م از عراق

من یک خانم 25 ساله عراقی هستم  که یکبار مچ پایم پیچ خورد ،گچ گیری برایم انجام دادند و بعد 4 هفته گچ را باز کردم. همچنان در مچ پایم درد داشتم و چندین مرتبه برایم آتل گرفتند و کفی های مختلف دادند ولی باز هم مچ پایم دردناک بود و عملا نمی توانستم راه برم.یکبار MRI برایم گرفتند و مشخص شد یک شکستگی غضروفی – استخوانی در ناحیه مچ پایم دارم که عملا قسمتی از استخوان و غضروف زیرش را کنده شده بود.گفتند که می توانم به روش باز جراحی را انجام دهند که مچ پایم را باز کنند و جراحی کنند که من موافق نبودم. به مطب دکتر اصلانی مراجعه و ایشان سوال کردند که چند روز در هفته معمولا درد دارم که من تقریباً هر روز درد را داشتم. ایشان گفتند که اگر تعداد روزهایی که درد نداری کمتر از تعداد روزهایی است که درد داری عمل جراحی نمی خواهد اما اگر روزهایی که درد داری بیشتر از روزهایی است که درد نداری،بهتر است جراحی کنید برای همین دکتر برای من آرتروسکوپی کردند و داخل مفصل شکستگی و ضایعه استخوانی کنده شده را برای من تمیز کردند و بستر آن را چند سوراخ کردند به امید آنکه ژله غضروف در آنجا ساخته شود.بعد از 6 هفته با عصا راه می رفتم  و کم کم پایم را روی زمین گذاشتم و کمی وزنم را کم کردم و الان شکر خدا وضعیت من خوب است و فعالیت هایم را انجام می دهم.

تجربیات بیماران 21

آقای حسین ر از عراق

من یک جوان 22 ساله هستم که در تیم باشگاهی در عراق فعالیت می کنم. هنگام ورزش و تمرین ناگهان درد شدیدی پشت مچ پایم پیدا شد که بعد از مدتی گفتند پیچ خوردگی پا و بعد از بررسی بیشتر گفتند احتمال پارگی تاندون برای من وجود دارد که بعد از آن MRI گرفتند و مشخص شد پارگی تاندون آشیل دارم.برای همین نزد دکتر اصلانی آمدم و ایشان پای مرا معاینه کردند و بعد از مقایسه با طرف مقابل گفتند که پارگی تاندون آشیل دارم و مجدد MRIبهتری گرفتند و پارگی تاندون آشیل را برای من کاملا مشخص کردند بعد مرا جراحی و تاندون آشیل مرا دوختند. ابتدا برای مدت 4 هفته آتل داشتم و پس از 2 مرتبه پایم را گچ گرفتند و بعد از نزدیک 3 ماه توانستم به کار و فعالیت خود برگردم.