تزریق داروها داخل بافت‌ها و مفاصل می‌تواند در هنگام التهاب بافت‌ها در تسکین درد بسیار مؤثر واقع شود. تزریقی که شما انجام داده‌اید شامل مقدار کمی آستروئید یا استنیل (Ostenil) است که دارای یک عمل ضدالتهابی و بی‌حس‌کننده موضعی است و موقتاً درد ناحیه را قطع می‌کند.

به‌منظور دستیابی به بیشترین بهره از این داروی تزریقی، این مسئله حائز اهمیت است که شما مفصل خود را از انجام هرگونه فعالیت شدید در طی چند روز دور نگه‌داشته و به آن استراحت دهید. شما می‌توانید به‌طور عادی به انجام فعالیت‌های زندگی روزانه خود بپردازید.

احساس ناراحتی شدید در ناحیه به مدت ۴۸ ساعت پس از تزریق طبیعی است. بااین‌حال اگر متوجه علائمی نظیر تورم، قرمزی یا گرگرفتگی در اطراف محل تزریق یا به‌طورکلی احساس ناخوشایند شدید، لطفاً با پزشک متخصص خود یا بخش سوانح بیمارستان مربوطه تماس بگیرید و آن‌ها را در جریان این موضوع قرار دهید.

تزریق داروها در ورزشکاران

تزریق داروهای کورتیزونی (کورتیکواستروئیدها) برای افرادی که تحت آزمایش دارویی بر طبق موازین WADA (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ) قرار دارند (اکثر ورزش‌های حرفه‌ای و المپیک) ممنوع است، مگر اینکه ورزشکار از معافیت استفاده از دوره درمانی (TUE)، ازجمله اسناد تأیید پزشکی استفاده کند.

تزریق داروهای هیالورونان داخل فضای مفصلی ممنوع نیست.