جایگزینی سطح استخوان

جایگزینی استخوان شانه به روش سنتی حاوی میله فلزی است که داخل استخوان بازو قرار داده می‌شود. با توجه به این میله، مشکلات بالقوه در رابطه با حذف سر استخوان بازو، قرارگیری اجزاء و مشکلات مربوط به ماده همبند موردنیاز برای تثبیت جایگزینی وجود دارد. در خصوص آرتریت، تنها سطح مفصل تحت تأثیر قرارگرفته است و درنتیجه آقای استفن کوپلند مسئله ضرورت کاربرد این میله را مورد پرسش قرارداد. روش جایگزینی سطح کوپلند برای جلوگیری از بروز مشکلات و عوارض بیشتر مربوط به طرح‌های جایگزینی سنتی توسعه یافت.

در خصوص عارضه آرتریت، هیچ دلیلی برای استفاده از این میله وجود ندارد. این روش معایب بسیار بزرگی داشت، زیرا درصورتی‌که این عمل با شکست مواجه شود، درنتیجه خارج کردن آن می‌تواند واقعاً دشوار باشد و مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کند. درصورتی‌که اصلاح و تجدیدنظر در جراحی ضرورت داشته باشد، روش جایگزینی سطح استخوان شانه، جراح و بیمار را در نقطه شروع بهتری نسبت به روش ایمپلنت میله در استخوان بازو قرار می‌دهد. کوپلند اظهار کرد: تنها استخوانی که بعد از آن حذف می‌شود، استخوانی است که اولین بار در هنگام استفاده از پروتز این میله برداشته می‌شود.

نتایج حاصل از انجام عمل شانه کوپلند ازلحاظ حرکات، تسکین درد، تمام پارامترهای طبیعی که برای جایگزینی مفصل استفاده می‌گردد، همانند سایر اعمال جراحی بزرگ دیگر از هر مرکز پزشکی خوب است. تاکنون در طی بیش از ۱۴ سال، هزاران بیمار تحت عمل جراحی محافظه‌کارانه شانه قرارگرفته‌اند. تقریباً ۵۰٪ موارد مبتلابه (آرتروز) OA بودند و نیمی دیگر آرتریت روماتوئید یا بافت‌مردگی بی‌خونی یا آوا سکولار نکروز داشتند.

ارتباط با مطب

 

02188710300

 

02188710371

 

مشاوره رایگان در تلگرام

 

ویزیت آنلاین

ارتباط با مطب