عضلات دوسر در جلو بازو شما است. این عضله به شما کمک می­کند تا آرنج خود را خم و بازوی خود را بچرخانید. همچنین کمک می کند تا شانه خود را ثابت نگه دارید.

تاندون عضلات را به استخوان وصل می­کند. تاندون عضله دوسر شما، عضله دو سر بازو را به استخوانهای شانه و آرنج وصل می­کند. اگر شما در شانه پارگی تاندون عضله دوسر داشته باشید، ممکن است مقداری از قدرت بازوی خود را از دست داده و قادر به چرخاندن بازوی خود از کف دست به پایین تا کف دست به بالا به طور مؤثر نباشید.

بسیاری از مردم با پارگی تاندون عضله دوسر هنوز هم می تواند کار کنند، و تنها نیاز به درمان های ساده برای از بین بردن علائم دارند. درحالیکه برخی از مردم برای ترمیم تاندون پاره شده نیاز به عمل جراحی دارند.

آناتومی

شانه شما یک مفصل گوی و کاسه­ای است که از سه استخوان تشکیل شده است: استخوان بازو ،  تیغه شانه (کتف) و  ترقوه . سر استخوان بازو در یک کاسه گرد در تیغه شانه قرار می­گیرد. این کاسه گلنوئید نامیده می شود. ترکیبی از عضلات و تاندونها، استخوان بازو را در مرکز کاسۀ شانه نگه می­دارد. این بافت ها معمولا روتاتور کاف نامیده می شوند. و سر استخوان بازو را می­پوشانند و آن را به تیغه شانه وصل می­کنند.

انتهای فوقانی عضله بازو دارای دو تاندون است که عضله را به استخوان شانه متصل می­کند. سرِ بلند به بالای کاسۀ شانه (گلنوئید) متصل می­شود. سرِ کوتاه به یک برآمدگی در تیغه شانه به نام کوراکوئید متصل می­شود.

ارتباط با مطب

 

02188710300

 

02188710371

 

مشاوره رایگان در تلگرام

 

ویزیت آنلاین

ارتباط با مطب